241556-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende intern kommunikation
Referensnummer: UPP 2020-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser strategiska och operativa tjänster inom intern kommunikation för Pensionsmyndigheten. Stort fokus kommer att ligga på förändringskommunikation. Uppdraget omfattar hela det utbud av tjänster, från ax till limpa, som krävs för att kunna vara en fullserviceleverantör av intern kommunikationsrådgivning på strategisk och operativ nivå.
För mer information, se upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser strategiska och operativa tjänster inom intern kommunikation för Pensionsmyndigheten. Stort fokus kommer att ligga på förändringskommunikation.
Uppdraget omfattar hela det utbud av tjänster, från ax till limpa, som krävs för att kunna vara en fullserviceleverantör av intern kommunikationsrådgivning på strategisk och operativ nivå.