241587-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utplanteringsväxter, plantskoleväxter, lökar & pluggplantor
Referensnummer: GNU 2018/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03450000 Plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet gäller köp och leverans av utplanteringsväxter (t.ex. vår, sommar- och höstblommor), plantskoleväxter (t.ex. buskar, träd, perenner), lökar och pluggplantor för Falu kommun, Kopparstaden och Ludvika Kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utplanteringsväxter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03450000 Plantskoleprodukter, 03451000 Växter, 03452000 Träd, 03451300 Buskar, 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Plantskoleväxter
Del nr: 2
Lökar
Del nr: 3
Pluggplantor
Del nr: 4