2416-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Östermalms Saluhall, FU DE 712 Elanläggningar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Östermalms Saluhall, Förfrågningsunderlag DE 712 Elanläggningar Riddaren 13.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.