2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patientövervakningssystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett nytt komplett patientövervakningssystem bestående av samtliga erforderliga hård- och mjukvarukomponenter inkl. dokumentation, installation, utbildning, systemintegrationer, underhålls- och serviceavtal samt mjukvaruuppgraderingsavtal. Hård- och mjukvaruleveransen ska bland annat omfatta övervakningsenhet, insamlingsenhet, mätmoduler, patientburna enheter, övervakningscentraler, slavskärmar, klienter för avancerad granskning, test- och utbildningsmiljö, mjukvara för retrospektiv granskning, en- och flergångspatient- och -förbrukningsmateriel samt övrigt tillbehör.
Intern identifierare: RB2023-0199
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33195000 Patientövervakningssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Patientövervakningssystem