241681-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Elektriska värmefiltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Temperaturreglering patient
Referensnummer: RS 2020-07510
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143114 Elektriska värmefiltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar
värmeblåsare, värmetäcken, självaktiverande värmetäcken, elektriska värmetäcken och madrasser , elektriska värmetäcken och madrasser för 3D angio, kylmaskiner plattor/dräkter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen