241697-2023 - ResultatSverige-Fagersta: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köks- och serveringsutrustning
Referensnummer: 2022.17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Fagersta kommun inbjuder till en samordnad upphandling av köks- och serveringsutrustning samt tillbehör och reservdelar enligt upphandlingsdokumentet med bilagor. Upphandlingen omfattar ett heltäckande sortiment av köks- och serveringsutrustning så som tallrikar, dricksglas, bestick, muggar, kantiner, formar, stekpannor och kokkärl.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221120 Koppar och glas, 39221260 Kokkärl, 39240000 Bestick
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen