2. Förfarande
Förfarande
Titel: Presentkort
Beskrivning: Umeå universitet inbjuder Ert företag att delta i denna ramavtalsupphandling av Presentkort. Upphandlingen avser gåvor i form av presentkort för användning i butik/verksamheter i Umeå kommun. Upphandlingen avser ett värdebevis som har ett på förhand bestämt penningvärde som mottagaren kan använda som betalningsmedel för köp av en produkt eller upplevelse i en angiven butik, butikskedja, restaurang eller andra liknande inköpsställen. Presentkorten kommer att avropas löpande under året. Upphandlingen syftar till att teckna avtal med tre leverantörer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107903:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55900000 Detaljhandelstjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Möjlighet till två optioner