2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompetensutvecklingsinsatser
Beskrivning: Syftet med ramavtalen är att genomföra kompetensutvecklingsinsatser för yrkesverksamma i företag och offentliga organisationer, inom ramen för ett projekt finansierat av Svenska ESF-rådet med namnet ”Kompetenslyft Elektrifiering, Energi och Mobilitet”. De verksamheter som inkluderas i satsningen ska ha sin huvudsakliga hemvist i Östra Mellansverige.
Intern identifierare: 2025/3387
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80530000 Yrkesutbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000