Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal El-material
Referensnummer: 2019/KSUH 0020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunens behov av elmaterial och belysning, med tillhörande produkter så som material, verktyg och skyddsutrustning. Behov finns även av en fysisk butik/utlämningsställe inom kommunens närområde där varor kan hämtas och där kvalitetsbedömning kan göras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31681000 Eltillbehör, 31681400 Elkomponenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen