241760-2018 - ÄndringSverige-Vänersborg: Sportartiklar och -utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysioterapiutrustning med tillbehör
Referensnummer: RS 2018-00833
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling av Fysioterapiutrustning med tillbehör/reservdelar så som produkter inom produktområdena; behandlingsbänkar - pallar, träningsutrustning, rörelse- och konditionsträning, träning övrigt, värme - kyla - massage, tejp, terapiprodukter, bollar, mätinstrument, pedagogiskt material, akupunkturnålar, friskvård - hälsoprodukter och övriga fysioterapinyheter.