2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussresor 2025
Beskrivning: Upphandlingen omfattar den upphandlande myndigheten samt de avropsberättigades samlade behov av bussresor såsom elevaktiviteter, konferensresor eller andra utflyktsmål för olika målgrupper.
Intern identifierare: 2025/394
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000