2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder och skyddsutrustning
Beskrivning: MSVA upphandlar ett avtal för att täcka sitt behov av Arbetskläder och skyddsutrustning för personal i Sundsvalls-, Timrå- och Nordanstigs kommun. MSVA har i dagsläget ca 200 anställda varav ca hälften arbetar ute i driften.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105459:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18143000 Skyddskläder