See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingskonsulter
Beskrivning: Region Gotland avser att upphandla upphandlingskonsulter för nedanstående valbara delar: 1. Varor och tjänster (upphandling av varor, tjänster samt strategiskt stöd) 2. IT (upphandling av IT-produkter och IT-relaterade tjänster 3. Entreprenad och tekniskakonsulter (upphandlingar enligt AMA-systemet) 4. Medicinteknisk utrustning (upphandlingar med relaterade IT system och förbrukningsvaror) För mer information se Kravspecifikation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Varor och tjänster (upphandling av varor och tjänster samt strategiskt stöd)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92496:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: IT och telefonitjänster (upphandling av IT-produkter och IT-relaterade tjänster)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92496:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Entreprenad och tekniska konsulter (upphandlingar enligt AMA-systemet)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92496:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Medicinteknisk utrustning (upphandlingar med relaterade IT system och förbrukningsvaror)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92496:Lot:4