Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyckelhanteringssystem och läkemedelsskåp
Referensnummer: KS 2021/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nyckelhantering till hemtjänsten, digitala nycklar och digitala läkemedelsskåp samt digitala utbytescylindrar för befintliga läkemedelsskåp till hemtjänsten i Bromölla kommun. Upphandlingen är en samordnad upphandling mellan Bromölla och Östra Göinge kommuner där Östra Göinge kommun är avropsberättigad via en kommungemensam inköpscentral. Upphandlande myndigheter kommer att teckna avtal var för sig.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44522200 Nycklar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen