Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjälpmedel, Vårdsängar
Referensnummer: ON 2020-00069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp och hyra av vårdsängar/lågbyggda vårdsängar och grundmadrass med hygienöverdrag samt vissa till dessa knutna produkter och tillbehör.
Det är kombinationen vårdsäng/lågbyggd vårdsäng och grundmadrass som kommer att antas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192130 Inställbara sängar med motor, 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39143112 Madrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen