241841-2021 - ResultatSverige-Härnösand: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ståstöd-Träningshjälpmedel
Referensnummer: 20RS4673
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Behov gällande sortiment, område: Rörelse,-styrke -och balansträningsredskap
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av ståstöd och träningshjälpmedel enligt beskrivning i Kravspecifikation, Prisbilaga och Mall för upphandlingskontrakt.
Aktuella ISO-koder är:
044808 ståbarrar och ståstöd044821 Tippbrädor044815 samt 044803 Arm-, bål- och benträningsredskap044815 samt 044803 Tränings och ergometercyklar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141720 Gånghjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen