Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evaluation of Sida´s approaches to democratisation
Referensnummer: 23/000732
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75211200 Tjänster för ekonomiskt bistånd till utlandet
II.1.4.
Kort beskrivning
The evaluation will assess Sida’s approaches to democratisation in different country contexts relative to the experiences, best practices and evidence available to see how well Sida has adapted to an increased focus on democratisation support at the agency and changes witnessed within the sector. The evaluation is meant to provide lessons learned from what works and what doesn’t work in a range of different contexts in the area of democratisation support. The maximum budget will be 3 million Swedish kronor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75211200 Tjänster för ekonomiskt bistånd till utlandet, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen