241943-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Avfallscontainrar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containrar och Komprimatorer
Referensnummer: KFKS 2018/469
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av omhändertagande av avfall i mån av behov inom Nacka kommun, med beställaren inklusive dennes helägda bolag; Nacka vatten och avfall AB, organisationsnummer 559066-7589.
Kommunen har för avsikt att leasa all avfallsutrustning.
I uppdraget ingår utställning, tömning och hemtagning av avfallsutrustning inkl. transport och omhändertagande av fraktionerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613800 Avfallscontainrar, 63111000 Containerhantering, 39713300 Avfallskomprimatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen