241987-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Kundanpassade set 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKundanpassade set 2025
BeskrivningUpphandlingen omfattar kundanpassade set, även kallade procedure pak, för opererande verksamheter samt röntgen inom Region Blekinge.
Intern identifierareRB2024-0442
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKundanpassade set 2025