241996-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Larmövervakningstjänster – Rondering, bevakning, larmförmedlingstjänster samt personlarm 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRondering, bevakning, larmförmedlingstjänster samt personlarm 2024
BeskrivningUpphandlingen avser rondering och bevakningstjänster, samt tjänster såsom larmförmedling och utryckning vid larm för Ängelholms kommun, Ängelholmshem och Ängelholmslokaler. Rondering sker både via bil och till fots. Ängelholms kommun har idag cirka 100 objekt med inbrottslarm och cirka 15 ronderingsobjekt. Utöver dessa tillkommer även bland annat mobila larm ex. överfallslarm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRondering och bevakning 2024
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97669:Lot:1