2420-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Larmsystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personliga nödlarm
Referensnummer: SLSO 2021-2348
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av personliga nödlarm till Stockholms läns sjukvårdsområde och Region Gotland
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av personliga nödlarm till Stockholms läns sjukvårdsområde och Region Gotland.