242050-2019 - ResultatSverige-Karlskrona: Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grusprodukter
Referensnummer: KS 2019/1103 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser inköp av grusprodukter, täckbark, flis mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser grusprodukter mm för avhämtning samt leverans till Karlskrona kommun.