242077-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Ramavtal tekniska konsulter - Besiktning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal tekniska konsulter - Besiktning
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för besiktningsuppdrag i samband med nyproduktion och ombyggnation av lägenheter.
Intern identifierare202406
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del
BeskrivningRamavtal för framtida avrop bestående i utförande av konsulttjänster inom besiktning
Intern identifierare1659467
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKvalificeringskrav (behöver inte fyllas vid lämnande av anbud t o m sista anbudsdag om anbud lämnas genom Egenförsäkran) (1)
Beskrivning.
Intern identifierare1659468
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbud lämnas genom Egenförsäkran (1)
Intern identifierare1659469
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelPris och mervärde (1)
BeskrivningMervärdesavdrag på yrkeserfarenhet
Intern identifierare1659470