2. Förfarande
Förfarande
Titel: Effektiv och säker nyckelhantering
Beskrivning: Uppdraget avser att bidra till en effektiv och säker nyckelhantering hos Eskilstuna kommun samt dess bolag Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB (ESEM) (tillsammans kallas båda nedan för kommunen). Leverantören ska i sitt uppdrag tillhandahålla kommunens brukare och verksamheter med digitala lås, smarta nycklar, digitala medicinskåp samt administrationssystem. De digitala låsen ska leasas av leverantören och administrationssystemet ska levereras som ett webbaserat IT-stöd (saas).
Intern identifierare: UE 24.057
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Digit-mallar