Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av VAN-tjänst
Referensnummer: A232.669/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
För att kunna skicka och ta emot elektroniska kund- och leverantörsfakturor samt bland annat ordrar och beställningserkännanden behövs en fakturaväxel även kallad VAN-tjänst. Upphandlingsdokumenten hämtas från Polisens leverantörsportal; https://upphandling.polisen.se/Notice/NoticeList.aspx.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 320 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För att kunna skicka och ta emot elektroniska kund- och leverantörsfakturor samt bland annat ordrar och beställningserkännanden behövs en fakturaväxel även kallad VAN-tjänst.