Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Översättningstjänster handlingar i försäkringsärende - ytterligare språk
Referensnummer: FK 2023/006697
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar översättningstjänster av handlingar inom försäkringsärenden uppdelad i två olika språkområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79530000 Översättartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen