242126-2017 - ÄndringSverige-Avesta: Byggnadsinstallationsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenader byggtjänster Avesta kommun, Gamla Byn AB, Avesta Industristad AB, Avesta Vatten och Avfall AB.
Referensnummer: 16-100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar successiva avrop av bygg-, anläggnings- och installationsentreprenader för Gamla Byn AB, Avesta Industristad AB, Avesta kommun och Avesta Vatten och Avfall AB.