242141-2018 - ResultatSverige-Borås: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LEDvägg Borås Kongresshus
Referensnummer: 2018/IN0028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Borås Stad org.nr: 212000-1561, inbjuder för Borås Stad Textile Fashon Center AB:s räkning intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud på leasing av LED vägg till Borås Kongresshus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231310 Platta bildskärmar, 31527260 Belysningssystem, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen