242147-2020 - ÄndringSverige-VÄNERSBORG: Medicinska specialisttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Radiologiska tjänster för specialiserad öppenvård i Göteborg
Referensnummer: HSNG 2020-00053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar genomförande av radiologiska undersökningar på vuxna samt barn och ungdomar över 12 år och omfattar hela processen från remiss till utlåtande lämnats till remitterande enhet.