242148-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Zoologiska tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppstallning sällskapsdjur
Referensnummer: D.nr: 280-16422-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov av tillfälliga hem för omhändertagna djur. Tjänsten omfattar infångning, transport och uppstallning av framförallt katt och hund men även övriga sällskapsdjur i mindre omfattning..