242221-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Ramavtal - Industristädning och sanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Industristädning och sanering
BeskrivningSandviken Energi AB med tillhörande dotterbolag genomför en upphandling av ramavtal avseende industristädning och saneringstjänster inom koncernens anläggningar i Sandvikens kommun.
Intern identifierareSEAB 2026/15
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal - Industristädning och sanering