242223-2022 - PlaneringSverige-Kalmar: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
REMISS Samlastningscentral
Referensnummer: REMISS 2022-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren önskar att genom denna remiss inhämta synpunkter från leverantörer på förberett underlag för kommande upphandling av samlastningscentral.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen