242238-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brandskyddstjänster – Brandskydd 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandskydd 2025
BeskrivningUppdraget avser tillhandahållande av behovsanalyser, funktionskontroller, service och underhåll i enlighet med det systematiska brandskyddsarbetet samt lagen om skydd mot olyckor. Leverantören ska också tillhandahålla och installera brandskyddsmaterial och hjärtstartare, tillhandahålla service, garantie, och brandskyddsutbildningar.
Intern identifierareFK 2025/008451
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75251110 Brandskyddstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35111320 Bärbara brandsläckare, 35111400 Brandräddningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBrandskydd 2025