Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resor dagverksamhet för äldre
Referensnummer: KS 2017/5333 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär transport av personer med demenssjukdom mellan deras bostäder och dagverksamhet.
Tjänsten.
Uppdraget innebär transport av personer med demenssjukdom mellan deras bostäder och dagverksamhet. Med undantag av persontransport som kräver specialfordon för rullstolar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen