Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus- och bergmaterial
Referensnummer: Tn/2018:25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun bjuder in till anbudsgivning avseende ramavtal på grus- och bergmaterial. Ramavtalet ska ligga till grund för successiva avrop för kommunens löpande behov av olika fraktioner av grus och berg.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i detta förfrågningsunderlag.
Beskrivning av upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14212210 Blandning av grus och sand
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen