242270-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringsverktyg
Referensnummer: 1612-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket är i behov av ett rekryteringsverktyg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 48333000 Programvara för kontakthantering, 72421000 Programutvecklingstjänster för Internet- eller intranätsklienter, 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen