Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning inkl halkbekämpning
Referensnummer: 201-19-050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Maskinell snörröjning av gator, GC-vägar, trottoarer, parkerings och fastighetsytor på områden enligt bifogade kartspecifikationer samt beställning maskinell halkbekämpning av desamma. Två anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 120 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Maskinell snörröjning av gator, GC-vägar, trottoarer, parkerings och fastighetsytor på områden enligt bifogade kartspecifikationer samt beställning maskinell halkbekämpning av desamma.