2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetstjänster, larm och bevakning
Beskrivning: Bevakningstjänster, larmcentral, hantering av felanmälningar från kunder, rondering utförd av väktare med bil (inre och yttre rondering), låsning, utryckning, fast bevakning av väktare, samt helhetslösningar för skyddsvaktstjänster
Intern identifierare: UH 25-04
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000