Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhyrning av maskinist och hjullastare samt enbart hjullastare
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Till anläggningen på Marieholm i Göteborg avser Renova hyra in en hjullastare samt maskinist med dokumenterad erfarenhet av kompost- och jordframställning. Dessutom avser vi hyra en hjullastare utan maskinist till slurryframställningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144710 Hjullastare, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77111000 Uthyrning av jordbruksmaskiner med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen