242420-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Coachning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Agil coachning
Referensnummer: 760/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
TLV söker en leverantör för inom Agil coachning.
Upphandlingen omfattar konsultinsatser för stöd i IT-utveckling med särskilt fokus på kompetenshöjning kring agila arbetssätt.
Uppdraget avser konsultinsatser inom:
— Agilt arbetssätt.
— Agil arkitektur.
— Agila kontrakt.
Konsulterna ska genomföra fyra uppdrag hos TLV:
— Arbetssätt med modern IT.
— Arbetssätt med agila kontrakt.
— Lära upp team att arbeta agilt.
— Utbilda verksamheten att bli agila beställare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen