242436-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Personbil, el
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersonbil, el
BeskrivningHärmed inbjuder Tranås kommun till upphandling av en (1) personbil, el.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128669:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34144900 Elfordon