242465-2017 - ResultatSverige-Växjö: Andningsapparater för medicinskt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Andningsmasker.
Referensnummer: 17RK510
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Andningsmasker till andningsbehandlingshjälpmedel i kategorierna:
* helmask,
* nästäckande mask,
* näskuddar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen