Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av OmVärlden
Referensnummer: 19/000546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar uppdraget att som en från Sida oberoende redaktion producera den redaktionella produkten OmVärlden, enligt de förutsättningar och krav som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 92400000 Nyhetsbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen