242475-2018 - ÄndringSverige-Nacka: Byggnation av paviljong
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för skol- och förskolepaviljonger under 2018- 2045, ansökan och avslutning sker löpande.
Referensnummer: KFKS 2018/365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212600 Byggnation av paviljong
II.1.4.
Kort beskrivning
Nacka kommun avser att införa Dynamiskt inköpssystem för skol- och förskolepaviljonger
Det kan avse både hyra av moduler/Paviljonger under olika perioder eller köp av moduler/paviljonger.
Det kan även avse tillhörande markberedning.
Det kan aven avse tillhörande tjänster som drift och skötsel.
Kommuner ser till att det finns vatten, avlopp och el vid tomtgräns.
Leverantörer som godkänns i systemet har rätt att lämna anbud på förfrågan. Leverantörer kan under 25 år ansöka om att bli godkända i systemet eller när som helst avsluta sin anslutning.
Vid förfrågan kommer det utvärderas på olika kriterier beroende på det aktuella behovet.
Exempel på utvärderingskriterier är:
1. Leveranstid
2. Kvalitetskriterier
3. Pris
4. Gestaltning
5. Funktion
6. Innovation och nya smarta lösningar
7. Kombination av köp eller hyra och tillhörande tjänster
8. Annat
Välkommen att ansöka 2018 till 2043 om att bli leverantör.