242481-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centrifug och ånguppvärmd genomströmningstumlare till tvättindustrin anstalten Hall.
Referensnummer: 2016-28207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården ska upphandla en centrifug och en ånguppvärmd genomströmningstumlare till tvättindustrin vid anstalten Hall (KrimProd Hall).
Information om upphandlingen:
Beskrivning av upphandling:
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 42000000 Industrimaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen