Upphandling av Utbyggnad av Ransby avloppsreningsverk, Nytt Vattenverk, erforderliga ledningsarbeten och med partnering som arbetssätt
Referensnummer: KST2020/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Översiktlig information
Denna upphandling har partnering som arbetssätt och omfattar utbyggnad av Ransby avloppsreningsverk, nytt vattenverk för Branäs och ledningar med tillhörande optioner. Torsby kommuns totala projektkostnad är beslutad till 300 MKR inklusive samtliga byggherrekostnader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utbyggnad av Ransby avloppsreningsverk, nytt vattenverk för Branäs och ledningar med tillhörande optioner