2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vagnar för lager och transport
Beskrivning: Upphandling av vagnar för användning vid nytt regionalt lager och för transporter inom akademiska sjukhuset Vagnarna är avsedda för packning och transport av förbrukningsmateriel från centrallager till sjukhus och vårdverksamheter inom regionen. Vagnarna ska kunna hanteras med truck, transporteras med lastbil samt användas i interna vagnståg med upp till fem vagnar vid leveranser inom sjukhusens kulvertsystem samt hanteras och flyttas manuellt.
Intern identifierare: UPPH2026-00140
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34622500 Resgodsvagnar och andra specialvagnar, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 34911100 Vagnar, 39132500 Rullvagnar för kontor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000