See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning, specialtjänster inom utbildning
Beskrivning: Flera kommuner i Dalarna söker efter Bemanningsföretag med följande tjänster: SpeciallärareSpecialpedagogKuratorLogopedStudie- och yrkesvägledareBarnskötare Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122841:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98513100 Bemanningstjänster för enskilda, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 80000000 Undervisning och utbildning, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda