2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av pellets
Beskrivning: Syftet är att upphandla en transportlösning för pellets. Primärt handlar det om att hämta pellets från angivna platser och transportera till våra anläggningar.
Intern identifierare: 25-0027
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 480 000 000 kilogram