2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital passkontroll
Beskrivning: Kontraktet innefattar validering och grundidentifiering av användares (sökandes) identitet, validering av användares (sökandes) passhandling via Frejas registreringsprocess via elektronisk identifiering till Migrationsverkets olika e-tjänster för sökande. Tjänsten omfattar elektronisk identifiering via webb och mobil enhet.
Intern identifierare: 3.2.2-2025-4402
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000